Logowanie
Inspiracje
Jak wybrać najlepszy basen ogrodowy?

W dzisiejszych czasach basen ogrodowy stał się podstawowym wyposażeniem niemalże każdego przydomowego ogrodu, a nawet działki rekreacyjnej. Nic w tym dziwnego, bo przecież nie ma lepszego sposobu na ochłodę w upalne dni, niż kąpiel w chłodniejszej wodzie, a dodatkowo może być ona niesamowitą frajdą – szczególnie dla najmłodszych! Jednak sam zakup odpowiedniego basenu może dla niektórych być problematyczny, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych modeli. Dlatego warto poznać istotne informacje, takie jak istniejące rodzaje basenów ogrodowych oraz dedykowanych do nich akcesoriów, gdyż ta wiedza pomoże nam dokonać właściwego wyboru. W poniższym artykule omówimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze basenu, a nawet jak dbać o jego czystość i utrzymać odpowiedni poziom pH wody, którą go wypełnimy. Podpowiadamy jakie korzyści wynikają z posiadania basenu ogrodowego oraz jakie obecnie panują trendy w aranżacji jego otoczenia!

 

baseny-ogrodowe-w-dajar.pl

Na co zwrócić uwagę przed zakupem basenu ogrodowego?

 

W dokonaniu właściwego wyboru pomoże nam analiza kilku istotnych kwestii, nad którymi warto zastanowić się już na etapie planowania zakupu, takich jak:

  • użyteczność
  • budżet
  • miejsce

Przede wszystkim musimy określić swoje potrzeby, ale także i oczekiwania jakie wiążemy z jego nabyciem. Podstawą jest określenie czy ma on służyć nam jako miejsce do relaksu dla dorosłych, całej rodziny, a może jedynie ma być strefą rekreacyjną dla dzieci? Odpowiadając sobie na to podstawowe pytanie będziemy w stanie przeanalizować jaki rozmiar i kształt basenu ogrodowego będzie dla nas odpowiedni. Kolejnym ważnym aspektem jest kwota pieniędzy, jaką chcemy przeznaczyć na zakup i montaż basenu ogrodowego. W tym przypadku dobrze jest mieć również na uwadze fakt, w przypadku większych basenów całkowity koszt to nie tylko sam jego zakup, ale należy również uwzględnić jego koszty utrzymania i konserwacji, a także ewentualne koszty dodatkowego wyposażenia.

Polecane produkty

Basen rozporowy Fast Set 183 x 51 cm 940 l BESTWAY

Fast SetKOD 35997

Basen rozporowy Fast Set 183 x 51 cm 940 l BESTWAY

99,90 
Basen stelażowy Power Steel Oval 305 x 200 x 84 cm 3668 l BESTWAY

Power SteelKOD 36556

OutletBrak w magazynieBasen stelażowy Power Steel Oval 305 x 200 x 84 cm 3668 l BESTWAY

1499,00 
799,00 
-46%
basen-ogrodowy-stelażowy

 Jaki basen do ogrodu? – podpowiadamy, co warto wiedzieć przy wyborze

Zakup basenu ogrodowego to zazwyczaj inwestycja na lata, dlatego bardzo istotne jest wcześniejsze przemyślenie naszych potrzeb i oczekiwań, aby dokonać tego właściwego wyboru. Istotnym czynnikiem jest ustalenie wolnej dostępnej przestrzeni jaką możemy wykorzystać oraz budżetu, którym dysponujemy. Warto zwrócić uwagę, że cena basenu nie jest zależna jedynie od jego wielkości, ale również materiałów wykonania i wyposażenia, które posiada w zestawie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów basenów ogrodowych takich jak:

Wybierając wśród dostępnych modeli basenów powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na jego kształt, ale również głębokość. Jego kształt powinien być dostosowany do możliwości aranżacji oraz naszych preferencji estetycznych. Głębokość jest kwestią naszych potrzeb - jeśli w domu są dzieci, warto wybrać płytszy.

W sklepie internetowym DAJAR.pl oferujemy baseny marki Bestway, która jest wiodącym producentem artykułów związanych z wodną rozrywką, cieszącym się ogromnym zaufaniem klientów na całym świecie.

Akcesoria basenowe, czyli jakie dodatkowe wyposażenie możemy wybrać?

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, dobrze jest przemyśleć wcześniej jakie akcesoria basenowe będą dla nas niezbędną opcją jego wyposażenia. Bardzo często są one w zestawie, ale możemy również dokupić je jako pojedyncze elementy:

Oprócz wymienionego standardowego wyposażenia warto wybrać również inne meble ogrodowe jak leżaki, parasole czy huśtawki. Dzięki temu basen stanie się nie tylko miejscem do kąpieli, ale również idealną strefą do relaksu i zabawy dla całej rodziny.

Jak zadbać o czystość i utrzymanie odpowiedniego poziomu pH wody w basenie ogrodowym?

Utrzymanie czystości wody na odpowiednim poziomie jest związane z prawidłową pielęgnacją, która zapewni również użytkownikom bezpieczeństwo. Utrzymanie odpowiedniego pH wody jest bardzo ważne, a pomocne w tym są dostępne na rynku testy wody oraz odpowiednie środki chemiczne do jej oczyszczania. Kolejnym istotnym czynnikiem jest również odpowiedni system filtracji, dlatego ogromnie ważne jest regularne czyszczenie i wymienianie filtra, aby jego działanie było skuteczność. Poza tym ważną czynnością pomagającą utrzymać basen ogrodowy w dobrym stanie jest regularne usuwanie zanieczyszczeń z jego dna. Możemy to zrobić ręcznie przy użyciu zestawu do konserwacji basenu.

Odpowiednia pielęgnacja basenu ogrodowego składająca się z testowania jakości wody, stosowania odpowiednich środków chemicznych oraz dbania o filtrację pozwoli nam cieszyć się krystalicznie czystą wodą przez cały sezon letni.

basen-ogrodowy-bestway

Czy warto kupić basen ogrodowy?

Oczywiście, że tak! Posiadanie basenu ogrodowego to nie tylko sposób na udany relaks na świeżym powietrzu, ale także ogrom korzyści dla naszego zdrowia. Basen to świetna forma aktywności fizycznej, która pozwala na utrzymanie świetnej kondycji, a nawet poprawę wydolności naszego organizmu. Dodatkowo kąpiele w basenie działają relaksująco i odprężająco, co doskonale redukuje stres i poprawia jakość naszego snu! Basen ogrodowy jest idealnym miejscem do spędzania czasu z rodziną, dziećmi, a nawet przyjaciółmi. Dzięki temu, że znajdują się w prywatnym ogrodzie, można cieszyć się swobodą i prywatnością podczas zabaw w wodzie czy grillowania. Basen to także idealne miejsce na organizację imprez okolicznościowych lub uroczystości rodzinnych.