Wagi i miarki

Niezbędnik kuchenny

Wagi i miarki Niektórzy gotują i pieką dodając składniki “na oko”, inni nie wyobrażają sobie tworzenia potraw bez przepisu. Niezależnie od posiadanych umiejętności, przydatne w kuchni okażą się akcesoria, takie jak waga i miarka.

Nowoczesne wagi elektroniczne są niezwykle precyzyjne - ważą z dokładnością do 1 g. Pomimo niewielkich gabarytów, maksymalne obciążenie wielu wag wynosi nawet 5 kg. Mały rozmiar wagi jest niewątpliwym atutem podczas przechowywania. Wykonanie z praktycznych materiałów, jakimi są szkło hartowane lub stal nierdzewna, pozwalają na bezproblemowe utrzymanie jej w czystości. Ci, którzy nie są zwolennikami elektroniki, chętniej skorzystają z mechanicznej, tradycyjnej wagi kuchennej. Stylowy design będzie ozdobą niejednej kuchni.

Tak jak waga przyda się do wydzielania odpowiednich ilości składników stałych, tak miarka umożliwia odmierzenie składników sypkich i płynów. Wyraźny nadruk ze skalą pozwala na precyzyjne dokonanie pomiaru. Praktyczny kształt dzbanka pozwala na łatwe przelewanie cieczy, a wykonanie ze szkła hartowanego na proste czyszczenie - ręczne i w zmywarce.

Zobacz wagi i miarki dostępne w naszym sklepie.

Zainspiruj znajomych: