Logowanie
Inspiracje

Z czego składa się dobry omlet?

Sycący poranek

Artykuł z udziałem

Justyna
 z 

Po dobrym śniadaniu od razu powinniśmy mieć dobry humor. Tak to działa. A o dobrym śniadaniu decydują detale. Dziś Wam opowiem, jakie dwa najważniejsze detale składają się na bajecznie smaczny, puszysty i sycący omlet na słodko.

Po pierwsze – jaja. Wybierajcie tylko te wysokiej jakości, oznaczone cyframi 0 (kury hodowane w warunkach ekologicznych) lub 1 (wolny wybieg). I od razu mały test na świeżość – jajko „prosto od kury” zanurzone w wodzie szybko zatonie. Sztuka pieczenia wymaga też, by jajka spędziły co najmniej pół godziny na kuchennym stole, by osiągnąć pożądaną temperaturę. Możemy to przyspieszyć, wkładając je na kilka minut do miseczki z ciepłą wodą.

Polecane produkty

Salaterka z mniejszą dekoracją Folk 13 cm AMBITION

FolkSKU 29044

Brak w magazynieSalaterka z mniejszą dekoracją Folk 13 cm AMBITION

12,90 
4,90 
-62%

I tak przechodzimy do detalu numer dwa. Nie wyobrażam sobie, by słodki omlet, ozdobiony gęstą kremowobiałą śmietaną i soczystymi owocami podać na czymś innym niż markowa porcelana.

Ozdobiona folklorystycznymi wzorami (moje ulubione!), przywodzi na myśl sielski, rystykalny styl.

Tak należy spożywać to danie. Smacznego!

Justyna

@Smukłe Widelce

Nazywam się Justyna Porowska i jestem fotografem kulinarnym. Większości tego, co potrafię, nauczyłam się sam – z wykształcenia jestem polonistką i inżynierem technologii żywności. Kochając jednocześnie pisanie i jedzenie, pokochałam blogowanie i tematykę żywieniową. Niedługo potem dostałam się do ogólnopolskiego programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, który zmienił całkowicie moje życie. Zostałam edukatorem żywieniowym. Zaczęłam organizować warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych – co robię zresztą do dziś.

Polecane historie

Małe przyjemności

Celebrujmy miłe chwile – warto!

Zdrowy deser malinowo-kokosowy z chia

Proste mikstury owoców