Logowanie
Inspiracje

Wybierz narzędzia ogrodnicze Fiskars

Przygotuj swój ogród na wiosnę

Kto z nas nie uwielbia wiosny i tego czasu gdy możemy obserwować jak natura w niesamowity sposób budzi się do życia po zimie? Każdy, kto ma swój ogród zna to wspaniałe uczucie obserwować, jak jego rośliny powoli ożywają. Nasz ogród wiosną przyciąga swoim pięknem, ale każdy właściciel ogrodu wie, jak ważne jest również, aby odpowiednio przygotować go na przyjście wiosny. Przygotowanie ogrodu na wiosnę jest bardzo ważne, gdy chcemy w sezonie cieszyć się pięknym i zadbanym krajobrazem. Z pomocą przyjdą nam niezawodne i praktyczne narzędzia ogrodnicze Fiskars, które zdecydowanie ułatwią pielęgnację naszych przydomowych ogródków lub działek.

Narzedzia-ogrodnicze-Fiskars-grabie

Jakie są narzędzia do ogrodu?

Wiosenne porządki w ogrodzie powinniśmy zacząć od usunięcia wszelkich nieczystości i resztek liści po długim okresie jesienno-zimowym. W następnej kolejności właściciele żywopłotów oraz krzewów powinni zadbać o ich odpowiednie przycięcie. Jeżeli zamierzamy posiać pierwsze żonkile czy tulipany, musimy najpierw odpowiednio rozluźnić ziemię, aby umożliwić naszym roślinom prawidłowy wzrost pozwalający na rozwój korzeni i ułatwiający przepływ wody i wykorzystanie składników odżywczych. Każdy właściciel ogrodu wie, jak ważne w tym czasie jest posiadanie odpowiednich narzędzi, aby wykonywane prace były mniej męczące i bardziej efektywne. Dobrze postawić na sprawdzoną markę, którą wybierają zarówno profesjonaliści jak i amatorzy ogrodnictwa i zdecydować się na niezawodne narzędzia ogrodnicze Fiskars.

W przygotowaniu ogrodu na wiosnę przydadzą się następujące narzędzia ogrodnicze Fiskars:

 • piły ogrodowe – przeznaczona do przycinania gałęzi drzew oraz krzewów, jest niezbędna gdy chcemy usunąć chore pędy, ale także świetnie sprawdzi się podczas nadawania roślinie kształtu według własnego upodobania
 • grabie ogrodowe – świetnie sprawdzają się przy zbieraniu liści z trawnika oraz podczas rozprowadzania wszelkich nawozów
 • nożyce ogrodowe – doskonałe do przycinania krzewów i kwiatów, dzięki nim możemy także przycinać nowe pędy i nadawać kształt roślinie
 • łopaty i szufle – niezastąpione w pracach ziemnych, są pomocne przy sadzeniu lub porządkach
 • sekatory – występujące w różnorodnych rozmiarach umożliwiają precyzyjne docinanie gałęzi i krzewów
 • łopatki ogrodowe – niezbędne w przesadzaniu i sadzeniu roślin, dzięki nim z łatwością wykopiemy dołki do posadzenia roślin
 • motyczki ogrodowe - przydatne do rozluźniania i napowietrzania ziemi przed posianiem nasion, dodatkowo pomagają w usuwaniu kamieni i innych zanieczyszczeń z gleby
Polecane produkty

Piła do gałęzi Xtract™ (L) SW75 25,5 cm FISKARS

Xtract™KOD 91485

Piła do gałęzi Xtract™ (L) SW75 25,5 cm FISKARS

220,00 
Siekiera ciesielska 35,4 cm X7 XS FISKARS

KOD 27307

OutletSiekiera ciesielska 35,4 cm X7 XS FISKARS

189,00 
169,00 
-10%
Narzedzia-ogrodnicze-Fiskars-na-dajar.pl
narzedzia-ogrodnicze-dla-dzieci

Jak się nazywa narzędzie do spulchniania ziemi?

Najlepsze narzędzia do spulchniania ziemi to motyka lub kultywator. Motyka jest tradycyjnym narzędziem ogrodniczym używanym do spulchniania gleby, usuwania chwastów oraz przygotowywania gruntu pod sadzenie. Kultywator, często wyposażony w kilka zębów, służy do delikatniejszego spulchniania ziemi, co jest szczególnie przydatne w pielęgnacji rabat i małych przestrzeni ogrodowych. Oba te narzędzia są niezbędne w pracach ogrodniczych, pomagając utrzymać glebę w dobrej kondycji i sprzyjając zdrowemu wzrostowi roślin.

Co do pielenia ogrodu?

Do pielęgnacji ogrodu, zwłaszcza do pielenia, często używa się motyki. Służy ona do usuwania chwastów oraz spulchniania gleby wokół roślin. Jest to podstawowe narzędzie wykorzystywane w ogrodnictwie do utrzymania czystości i zdrowia gleby, a także do kontrolowania wzrostu niepożądanych roślin.

Jakie grabie do grabienia trawnika?

Do grabienia trawnika najlepiej nadają się grabie ogrodowe o elastycznych, ale mocnych zębach. Są one przeznaczone do zbierania liści, trawy i innych drobnych odpadków ogrodowych. Ich elastyczność pozwala na efektywne zbieranie materiału bez uszkadzania trawnika. Ważne jest także, aby grabie miały odpowiednią szerokość, co ułatwia pracę na większych powierzchniach.

Czy warto grabić trawę?

Tak, warto grabić trawę, ponieważ ta czynność przynosi szereg korzyści dla trawnika. Regularne grabienie pomaga usuwać martwą trawę, mchy i inne odpady, co zapewnia lepsze dotlenienie gleby i sprzyja zdrowemu wzrostowi trawy. Ponadto, grabienie może pomóc w zapobieganiu powstawaniu filcu trawnikowego, który blokuje dostęp powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni trawy. Regularne grabienie trawnika jest więc ważnym elementem jego pielęgnacji, przyczyniając się do utrzymania jego zdrowia i estetycznego wyglądu.

Jakie nożyce do cięcia krzewów wybrać?

Wybór nożyc do cięcia krzewów zależy od kilku czynników. Najważniejsze to rodzaj i rozmiar krzewów, które chcesz przycinać. Dla drobniejszych prac poleca się nożyce ręczne - są precyzyjne i idealne do przycinania cienkich gałęzi. Dla grubszego drewna lepiej wybrać nożyce z dłuższymi ostrzami i mocniejszą konstrukcją, które umożliwią cięcie grubszych gałęzi. Istotna jest także ergonomia - wygodna rękojeść i odpowiednia waga nożyc mogą znacząco ułatwić pracę. Warto również zwrócić uwagę na jakość ostrza i łatwość jego ostrzenia lub wymiany.

Narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Wiosenne porządki i przygotowywanie ogrodu do sezonu letniego mogą sprawiać ogromną frajdę również dzieciom! Drobne prace w ogrodzie mogą być dla nich bardzo pozytywnym doświadczeniem, dzięki któremu nabiorą wielu nowych umiejętności. Musimy jednak pamiętać, aby wykonywały prace dostosowane do ich wieku, a dodatkowo dobrze jest wyposażyć je w odpowiednie narzędzia ogrodnicze dla dzieci, które ułatwią im zadanie. Mała pomoc jak zbieranie liści, podlewanie roślin, czy wspólne sianie nasion pod nadzorem dorosłych są jak najbardziej odpowiednie dla najmłodszych. Fiskars proponuje narzędzia ogrodnicze dla dzieci, które są idealne do wyżej wymienionych zadań. W ofercie Fiskars dostępnej w naszym sklepie znajdują się małe szpadle, grabie, szczotki oraz zestaw do sadzenia roślin dla dzieci.

Narzedzia-ogrodnicze-Fiskars

Narzędzia ogrodnicze Fiskars w sklepie DAJAR.pl

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze narzędzia ogrodnicze Fiskars nie tyko dla profesjonalistów, ale przede wszystkim dla miłośników ogrodnictwa! Wiemy, jak ważna jest trwałość i niezawodność narzędzi podczas wykonywania prac w ogrodzie, dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę artykułów działu ogród o te najlepsze, wytrzymałe i ergonomiczne jednocześnie. W sklepie DAJAR.pl kupisz najlepsze narzędzia ogrodnicze Fiskars, które ułatwią Ci sadzenie, przycinanie, pielenie, a nawet cięcie podczas działania w ogrodzie. Oferujemy popularne i cenione kolekcje marki Fiskars:

 • Solid™
 • X-series™
 • Servo-System™
 • SingleStep™
 • Ergonomic™
 • Xact™
 • QuikFit™