🏷️ Hit Dnia 🎁 Hity Tygodnia 💰 Oferta Miesiąca ->
 
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Meble ogrodowe

Pawilony (8)

  • Huśtawki
  • Komplety mebli
    • Wypoczynkowe
Pawilon ogrodowy Faro 3 x 2,18 m ecru PATIO

KOD 47545

Pawilon ogrodowy Faro 3 x 2,18 m ecru PATIO

999,00 

Pawilon ogrodowy, czyli praktyczny i dekoracyjny element aranżacji w ogrodzie

 

Pawilony ogrodowe to niezastąpione elementy aranżacji przestrzeni na świeżym powietrzu w przydomowych ogrodach lub tarasach, ale także restauracjach czy hotelach. W okresach letnich są ona niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwiają komfortowe korzystanie z przestrzeni na zewnątrz, ale pełnią również często funkcje estetyczne. Pawilony ogrodowe przede wszystkim zapewniają ochronę przed słońcem, ale niektóre modele dodatkowo przed insektami dzięki specjalnym moskitierom. Dzięki nim możemy cieszyć się posiłkiem, odpoczynkiem czy spotkaniem z przyjaciółmi na świeżym powietrzu w komfortowych warunkach. Design pawilonów ogrodowych jest obecnie bardzo zróżnicowany, dzięki czemu łatwo jest znaleźć jest idealny model, który będzie spełniał nasze preferencje: prosty i  minimalistyczny w formie, elegancki lub klasyczny. Nie ma znaczenia, czy poszukujemy miejsca do relaksu, dodatkowej przestrzeni do rozrywki, czy efektownego elementu dekoracyjnego – zakup pawilonu ogrodowego będzie trafnym wyborem. To praktyczne rozwiązanie, które zwiększy komfort korzystania z przestrzeni na świeżym powietrzu, a przy tym będzie stanowić wyjątkowy element dekoracyjny ogrodu lub tarasu.

Materiały wykonania

Pawilony ogrodowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, co determinuje ich wygląd i styl wykonania. Decydując się na zakup pawilonu ogrodowego zarówno do prywatnego użytku, jak i do ogródka gastronomicznego, warto sprawdzić z jakiego materiału zostały wykonane poszczególne elementy, takie jak:

  • Stelaż: to najważniejszy element, to właśnie konstrukcji pawilonu, decyduje o jego wytrzymałości i solidności. Najczęściej do jego budowy stosuje się takie  materiały jak stal lub aluminium. Oba są cenione za ich odporność na warunki atmosferyczne, łatwość utrzymania, a także trwałość. Te metale są często pokrywane powłokami antykorozyjnymi, takimi jak malowanie proszkowe, które dodatkowo zwiększają ich żywotność.
  • Dach i ściany boczne: poszycie dachu i ścian bocznych pawilonu ogrodowego musi zapewnić jego użytkownikom odpowiednią ochronę przed słońcem i wiatrem. Z tego powodu najczęściej stosowanymi materiałami są poliester, który jest materiałem syntetycznym: bardziej wytrzymałym i często posiadającym właściwości chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo poliester, jest także łatwy w utrzymaniu w czystości.
  • Moskitiery: niektóre modele są wyposażone w siatki przeciw owadom, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowania pawilonu ogrodowego. Warto upewnić się, czy materiał moskitiery został wyposażony w odpowiednią ilość praktycznych zamków błyskawicznych.

Namioty i pawilony ogrodowe

Oferujemy stylowe i eleganckie namioty ogrodowe, pawilony oraz hale namiotowe. Stalowe konstrukcje namiotów malowane metodą proszkową zapewniają wysoką wytrzymałość. Do rozstawienia zarówno w ogrodzie jak i na innych powierzchniach.