🏷️ Hit Dnia 🎁 Hity Tygodnia 💰 Oferta Miesiąca ->
 
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Formy do pieczenia

Szkło - Keksówki (4)

  • Tortownice
  • Keksówki
Keksówka żaroodporna Excellent 31 x 12 cm AMBITION

ExcellentKOD 74826

Keksówka żaroodporna Excellent 31 x 12 cm AMBITION

36,90 

Keksówki - niezbędne w każdej kuchni

Keksówki powszechnie są uznawana jako formy do pieczenia tradycyjnych keksów, jednak dla coraz większej ilości osób posiadają one znacznie bardziej wszechstronne zastosowanie. Unikalna konstrukcja i prosty kształt tych naczyń sprawiają, że są one nie tylko funkcjonalne, ale dodatkowo estetycznie się prezentują, dzięki czemu są świetnym dodatkiem dekoracyjnym w każdej kuchni. Szeroki zakres możliwości praktycznego zastosowania keksówek sprawił, że stały się one nieodłącznym elementem wyposażenia wielu kuchni.

Wszechstronne zastosowanie

Mimo że nazwa "keksówki" teoretycznie sugeruje nam jedno konkretne zastosowanie, w rzeczywistości możliwości ich użytkowania są znacznie większe. Ich głęboka i wąska forma pozwala na równomierne pieczenie, co gwarantuje idealne rezultaty za każdym razem. Dzięki ich użyciu możemy obecnie tworzyć różnorodne wypieki: począwszy do tradycyjnych keksów, przez chleby, aż po bardziej skomplikowane ciasta. Keksówki sprostają wielu kulinarnym wyzwaniom, takim jak:

  • pieczenie keksu
  • pieczenie chleba
  • pieczenie pasztetu
  • przygotowanie bloku czekoladowego
  • pieczenie innych ciast, które łatwo pokroimy w plastry

Jaka keksówka jest najlepsza?

Najczęściej spotykamy się z keksówkami wykonanymi z metalu, szkła lub silikonu, a każdy z tych materiałów ma swoje unikalne właściwości:

  • Metalowe keksówki - ten rodzaj świetnie przewodzi ciepło, co jest podstawą równomiernego pieczenia.
  • Szklane keksówki -  są idealne dla tych, którzy cenią sobie estetykę i chcą, by ich naczynia służyły również jako element dekoracyjny np. podczas serwowania.
  • Keksówki silikonowe - są bardzo elastyczne i łatwe w przechowywaniu, dzięki czemu są dobrym wyborem dla osób posiadających mniejsze kuchnie, chcących zaoszczędzić miejsce w szafkach.

Keksówka do chleba

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pieczenie chleba samemu, a jego domowe wypieki stają się coraz bardziej popularne. Keksówka do pieczenia chleba to idealna forma wypieku chleba dla tych, którzy pragną cieszyć się aromatem świeżo upieczonego chleba w zaciszu własnego domu.

Dlaczego keksówka jest idealna do chleba?

Keksówka, dzięki swojej długiej i wąskiej formie, pozwala na uzyskanie chleba o idealnej konsystencji - chrupiącej skórce na zewnątrz i miękkim wnętrzu. Jej konstrukcja zapewnia równomierne pieczenie, które jest kluczem w pieczeniu najlepszego domowego chleba.