🏷️ Hit Dnia 🎁 Hity Tygodnia 💰 Oferta Miesiąca ->
 
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Akcesoria

Fiskars - Narzędzia ogrodowe (90)

  • Poduszki ogrodowe
  • Narzędzia ogrodowe
z 4
Siekiera rozłupująca 60 cm X17 M FISKARS

KOD 27317

Siekiera rozłupująca 60 cm X17 M FISKARS

279,00 
z 4

Narzędzie ogrodowe, które ułatwiają pracę w ogrodzie

 

Bez względu na to, jak duży ogród posiadamy, zarówno mały ogródek jak  i duży wymaga odpowiedniej pielęgnacji i przygotowania po zimie do sezonu. Porządki w ogrodzie zawsze warto odpowiednio zaplanować, aby niczego nie pominąć. Jednak praca w ogrodzie wbrew pozorom wcale nie musi być nieprzyjemną koniecznością, ale również doskonałym sposobem na relaks! Przebywanie na świeżym powietrzu i ten rodzaj aktywności fizycznej w połączeniu z dostępem do odpowiednich narzędzi ogrodowych, które ułatwiają prace ogrodowe to doskonały sposób, aby wykonywanie ich było dla nas przyjemnością, a nie obowiązkiem! Wybór właściwych narzędzi ogrodowych sprawi, że prace w ogrodzie będą łatwiejsza, a rośliny będą się rozwijać pięknie i zdrowo. Warto podczas ich wyboru zwrócić uwagę na ich jakość oraz dostosować swój wybór do wielkości i specyfiki naszego ogrodu.

Narzędzia ogrodowe do przycinania i cięcia

 

Właściwa pielęgnacja roślin w ogrodzie składa się przede wszystkim z doraźnego przycinania kwiatów oraz niewielkich gałązek drzewek oraz systematycznego obcinania żywopłotu. Tego typu prace nie będą możliwe do wykonania bez posiadania odpowiednich narzędzi ogrodowych, które są niezbędne w pielęgnacji roślin w ogrodzie. Podejmując decyzję o zakupie narzędzi ogrodowych do przycinania musimy pamiętać, że w zależności od gatunku roślin, czy wielkości gałęzi, powinniśmy również odpowiednio dopasować nożyce ogrodowe, sekatory, czy piły ogrodowe. Należy przy tym zwrócić uwagę, iż narzędzia ogrodowe do przycinania różnią się w zależności od rodzaju rośliny, którą chcemy przyciąć, a także od wielkości gałęzi czy drzewa. Wybór odpowiedniego przyrządu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość rośliny, stopień twardości drewna oraz technika przycinania. Nożyce ogrodowe i do żywopłotu to doskonałe narzędzia ogrodowe do przycinania drobnych gałęzi i równomiernego cięcia żywopłotu. Z kolei sekatory świetnie narzędzia ogrodowe do precyzyjnego cięcia grubszych gałęzi.

Ręczne narzędzia ogrodowe do kopania i uprawy

 

Ręczne narzędzia ogrodowe są bardzo różnorodne, dlatego dobrze jest odpowiednio wcześnie określić ich przeznaczenie, aby wiedzieć które z nich powinniśmy wybrać. To od rodzaju prac, które zamierzamy wykonać, powinien być uzależniony nasz wybór. Poniżej przedstawiamy podstawowe rodzaje ręcznych narzędzi ogrodowych, które można zakupić w naszym sklepie internetowym DAJAR.pl:

  • szpadle ogrodowe – niezbędne przy przesadzaniu roślin, przeznaczenie: kopanie dołków
  • grabie ogrodowe – niezastąpione w wiosennych porządkach w ogrodzie, przeznaczenie: zbieranie liści lub resztek skoszonej trawy
  • widły ogrodowe – doskonałe przy rozprowadzaniu nawozu, przeznaczenie: spulchnianie gleby, usuwanie chwastów
  • kultywatory ogrodowe – potrzebne do przygotowanie ziemi przed zasiewem, przeznaczenie: spulchnianie gleby, usuwanie chwastów
  • motyki ogrodowe – idealnie rozbijają twarde bryły ziemi, przeznaczenie: spulchnianie gleby, wycinanie chwastów