🏷️ Hit Dnia 🎁 Hity Tygodnia 💰 Oferta Miesiąca ->
 
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Akcesoria

Doniczki (98)

 • Poduszki ogrodowe
 • Doniczki
z 5
Donica ogrodowa okrągła 40 x 60 cm antracyt PATIO

KubusKOD 90238

Donica ogrodowa okrągła 40 x 60 cm antracyt PATIO

89,90 
z 5

Duże donice ogrodowe do ogrodu, na taras lub patio

W ostatnich latach nowoczesne donice ogrodowe dzięki różnorodności dostępnych rozmiarów i kształtów, zyskały na ogromnej popularności i są coraz częściej wybierane jako element dekoracyjny do ogrodu, na balkon lub taras. Coraz częściej decydujemy się najpierw na zakup tego elementu, a dopiero później dobieramy do niego odpowiednią roślinę. Chcemy również, aby design oraz forma donicy ogrodowej na taras bardzo współgrała z wystrojem naszego miejsca odpoczynku na świeżym powietrzu i była dopasowana kolorystycznie do aranżacji naszego ogrodu. Dokonując wyboru, nie możemy jednak zapominać o ich funkcjonalności jak np. wyposażenie w otwory drenażowe, które zapobiegają gromadzeniu się zbyt dużej ilości wody, czy ich lekkiej konstrukcji, dzięki której będziemy mogli swobodnie zmieniać miejsce położenia donicy w zależności od własnych preferencji czy nasłonecznienia.

Donice ogrodowe i doniczki – różnorodność kształtów i materiałów

W naszej ofercie posiadamy zarówno wysokie donice plastikowe jak i niskie donice technorattanowe, które same w sobie stanowią świetną ozdobę ogrodu bądź tarasu. Wśród materiałów z jakich są wykonane możemy wyróżnić dwa główne, takie jak:

 • Tworzywo sztuczne – materiał lekki i odporny na warunki atmosferyczne
 • Technorattan – elegancki i łatwy w utrzymaniu czystości

Różnorodność materiałów to nie jedyny wyznacznik pozwalający na dokonanie wyboru, kolejnym jest ich kształt, wyróżniamy:

 • Donice ogrodowe prostokątne
 • Donice ogrodowe kwadratowe
 • Donice ogrodowe okrągłe

Przy wyborze odpowiedniego kształtu należy także zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak:

 • Aranżacja ogrodu – donica powinna komponować się z ogólnym stylem w ogrodzie
 • Rodzaj roślin – wymiar donicy powinien być dostosowany do rozmiaru rośliny
 • Ilość miejsca – rozmiar donicy powinien być dostosowany do wielkości wolnej przestrzeni
 • Funkcjonalność – powinniśmy mieć swobodny dostęp do rośliny w celu jej pielęgnacji

Donice ogrodowe zewnętrzne

Gdy nie posiadamy przestrzeni umożliwiającej nam uprawę warzyw i ziół lub jest ona zbyt mała, bardzo często decydujemy się na zasadzenie ich w donicach ogrodowych podłużnych, które zmieścimy na niemal każdym balkonie, czy tarasie. Uprawa warzyw w doniczkach jest niezwykle wygodna i praktyczna jednocześnie, ponieważ łatwiej nam kontrolować proces uprawy i jakość samej gleby. Dodatkowo łatwo możemy zmienić miejsce hodowli na bardziej dogodne pod względem warunków atmosferycznych. Bardzo modne stało się także uprawianie ziół, które pięknie prezentują się w wiszących doniczkach na taras i dodatkowo są zawsze pod ręką. Dla osób, które chcą otaczać się pięknymi kwiatami na balkonie podczas spędzania wolnych chwil na powietrzu doskonałą propozycją są doniczki na balustradę na balkon, dzięki którym nasze rośliny pięknie prezentują się zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.