🏷️ Hit Dnia 🎁 Hity Tygodnia 💰 Oferta Miesiąca ->
 
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Garnki

Garnki do gotowania mleka (5)

  • Garnki na indukcję
  • Garnki do gotowania mleka
Garnek do mleka Vikos 1,35 l AMBITION

VikosKOD 81630

Garnek do mleka Vikos 1,35 l AMBITION

49,90 

Dlaczego warto posiadać garnek do gotowania mleka?

Praktyczny garnek do gotowania mleka ułatwia codzienne gotowanie w każdej kuchni. Poniżej przedstawiamy jego główne cechy, które sprawiają, że powinniśmy zdecydować się na jego zakup:

  • Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania: większość modeli została zaprojektowana w taki sposób, aby zapobiegać rozlewaniu się mleka. Jest to bardzo praktyczne, szczególnie, że podczas gotowania w zwykłym garnku w trakcie przelewania takie sytuacje mają często miejsce, przez co tracimy ilość przygotowywanego mleka i dodatkowo musimy sprzątać..
  • Zdrowie: Proces gotowania mleka pomaga zmniejszyć liczbę drobnoustrojów chorobotwórczych, co gwarantuje bezpieczne jego spożycie, szczególnie dla osób o osłabionym systemie odpornościowym, dzieci oraz osób starszych.
  • Wszechstronność: Garnki do gotowania mleka służą głównie do gotowania mleka, ale mogą być równie przydatne do przyrządzania różnych rodzaju sosów, takich jak beszamel, sos waniliowy czy gorącej czekolady lub innych deserów.
  • Oszczędność czasu i energii: Większość modeli wydajnie przewodzi ciepło, dzięki czemu mleko w garnku do gotowania mleka gotuje się szybciej, a my zużywamy podczas tego procesu mniej energii niż w zwykłym garnku.
  • Utrzymanie czystości: większość modeli można myć w zmywarce, dzięki czemu możemy je użytkować niezwykle praktycznie i wygodnie na co dzień.

Czy w garnku do gotowania mleka można przyrządzić budyń?

Garnki do gotowania mleka są zaprojektowane tak, aby ułatwić przyrządzenie mleka i zapobiec jego przypalaniu, co niestety często się zdarza podczas korzystania z tradycyjnych garnków. Najczęściej są podsiadają one podwójne dno, które jest gwarantem równomiernego rozprowadzania ciepła i zabezpieczenia przed nagłym wykipieniem mleka. Z tego powodu garnki do gotowania mleka są doskonałe do przyrządzania w nich budyniu. Są do tego idealne, ponieważ możny w nich z łatwością kontrolować proces gotowania, co jest niezmiernie ważne podczas przyrządzania budyniu.