🏷️ Hit Dnia 🎁 Hity Tygodnia 💰 Oferta Miesiąca ->
 
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Garnki

Garnki aluminiowe (81)

  • Garnki na indukcję
  • Garnki aluminiowe
z 4
Rondel z pokrywą Ultimo 18 cm AMBITION

UltimoKOD 29431

Rondel z pokrywą Ultimo 18 cm AMBITION

149,00 
119,00 
-20%
z 4

Wygodne w użytkowaniu garnki aluminiowe

 

Garnki aluminiowe cieszą się dużą popularnością w kuchniach na całym świecie z kilku głównych powodów, poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych:

  • Lekkość: aluminium to stosunkowo lekki materiał, dlatego garnki aluminiowe są niezwykle praktyczne i łatwe w użytkowaniu.
  • Dobre przewodzenie ciepła: aluminium to jeden z najlepszych przewodników ciepła, dzięki czemu garnki aluminiowe nagrzewają się szybko, ale także rozprowadzają ciepło bardzo równomiernie na całej powierzchni. Dzięki temu nie trzeba się martwić o nierównomierne gotowanie.
  • Uniwersalność: garnki aluminiowe są bardzo uniwersalne, ponieważ zazwyczaj mogą być używane na różnorodnych typach kuchenek: gazowych, elektrycznych i indukcyjnych (należy sprawdzić, czy dany model jest przystosowany).

Warto jednak pamiętać, że aluminium może reagować z niektórymi kwasami i zasadami obecnymi w żywności, co może prowadzić do zmiany smaku. Z tego powodu najczęściej garnki aluminiowe są pokrywane dodatkowo innymi materiałami, takimi jak np. emalia lub powłoki teflonowe, aby zapobiec tego typu sytuacjom.