-12% na Poduszki | Hity Tygodnia #22 | -5% za Newsletter ->
 
Zobacz nasze Promocje
Zastawa stołowa

Talerze głębokie (96)

  • Serwisy obiadowe
  • Talerze deserowe
z 4
Talerz głęboki Porto 22,5 x 22,5 cm AMBITION

PortoSKU 33953

Talerz głęboki Porto 22,5 x 22,5 cm AMBITION

39,90 
z 4

Różnorodne zastosowanie talerzy głębokich

Wbrew powszechnemu przekonaniu głębokie talerze do zupy świetnie sprawdzają się również podczas serwowania makaronów, a nawet niektórych deserów - czynnikiem decydującym w tej kwestii najczęściej jest ich wysokość oraz posiadanie rantu. Te niższe z szerokim rantem są bardzo często wykorzystywane przez restauracje w serwowaniu wymyślnych deserów, ponieważ to właśnie większy brzeg pozwala na jego niespotykane udekorowanie.

Forma i kolorystyka talerzy głębokich

Zakup talerzy głębokich na sztuki to wygodne rozwiązanie, gdy potrzebujemy zestawu na niestandardową liczbę osób lub chcemy powiększyć ten już posiadany. Inną, bardzo oryginalną i coraz bardziej popularną opcją, jest wybór kolorowych talerzy do zupy z bogatym wzornictwem w celu zestawienia ich z resztą talerzy obiadowych w jednolitej barwie z posiadanych już kompletów. Ten prosty zabieg pozwala na szybką zmianę i urozmaicenie wyglądu nakrycia naszego stołu na święta lub inne specjalne okazje.

Okrągłe lub kwadratowe

Kształt to nie jedyny wyznacznik, którym możemy się kierować dokonując wyboru. Zarówno okrągłe talerze głębokie jak i kwadratowe posiadają różnorodne wysokości oraz szerokości rantów, a niektóre występują nawet bez dodatkowych brzegów. Kolejnym ważnym wyznacznikiem jest pojemność, większą pojemność wybierzemy dla talerza do serwowania zupy, a mniejszą, gdy zechcemy w nim podawać makarony.