Pomysły na prezent -10% z kodem XMAS23 | Sprawdź HIT DNIA ->
Zobacz wszystkie nasze Promocje
Zastawa stołowa

Talerze deserowe (117)

  • Serwisy obiadowe
  • Talerze deserowe
z 5
Zestaw 2  talerzy deserowych Diva 21,5 x 21,5 cm AMBITION

DivaKOD 94665

OutletZestaw 2 talerzy deserowych Diva 21,5 x 21,5 cm AMBITION

53,00 
25,00 
-52%
z 5

Talerze deserowe

Talerzyki do deserów, czyli elegancja i funkcjonalność w jednym

Słodki deser, podany z aromatyczną kawą lub herbatą, smakuje najlepiej po udanym rodzinnym obiedzie. Bez względu na to czy sami przygotowaliśmy pyszne domowe ciasto, czy zakupiliśmy tort z bitą śmietaną w cukierni, każdy rodzaj słodyczy prezentuje się świetnie na specjalnych małych talerzykach deserowych. Każdy miłośnik słodkości wie najlepiej, jak ważna jest w tym wszystkim oprawa, a więc zaserwowanie deseru w odpowiednim naczyniu, bo przecież odpowiednio podane smakuje jeszcze lepiej! Talerze deserowe przede wszystkim podkreślają walory estetyczne każdego deseru, ale także sprawiają, że spożywanie go staje się prawdziwą chwilą niezwykłej przyjemności. Dlatego dokonując zakupu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Uniwersalne talerze deserowe

Serwowanie na nich różnego rodzaju słodkości to nie jedyna funkcja jaką spełniają kolorowe lub białe talerze deserowe, najczęściej używamy ich podczas codziennego spożywania śniadania, umieszczając na nich świeże pieczywo, pomidorki, a nawet jajecznicę. Są również niezastąpione podczas większych lub mniejszych uroczystości - doskonale sprawdzają się podczas serwowania przystawek.

Dopasowane talerze deserowe

Wybierając najlepsze talerze deserowe powinniśmy kierować się nie tylko ich rozmiarem, czy kolorem, ale również materiałem ich wykonania. Ogromną wygodą jest możliwość zamówienia ich pojedynczo, co pozwala nie tylko uzupełnić zestaw, ale jest także dużym udogodnieniem dla restauracji bądź gastronomii.

Rodzaje talerzyków deserowych

Talerzyki deserowe są nie tylko podstawowymi naczyniami służącymi do serwowania słodkości. To również świetny element dekoracyjny, dzięki któremu możemy podkreślić piękno podawanego deseru i wprowadzić odrobinę eleganckiego wyglądu na każdy stół. Wybór doskonale pasującego talerzyka deserowego jest zależny od różnych czynników, takich jak np. okazjonalność użytkowania, rodzaj spożywanego deseru, a także indywidualne upodobania. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje talerzy deserowych:

  • Okrągłe talerze deserowe - okrągłe talerze to najbardziej klasyczny i uniwersalny kształt, który nigdy nie wychodzi z mody i pasuje do większości deserów. Doskonale sprawdza się zarówno przy podawaniu ciast, jak i owoców czy lodów.
  • Porcelanowe talerzyki deserowe - cechuje je wysoka jakość, elegancja, trwałość i odporność na uszkodzenia, a dodatkowo prezentują się bardzo estetycznie na stole. Świetnie sprawdzają się podczas różnorodnych specjalnych okazji jak np. urodziny czy święta.
  • Szklane talerze deserowe - obecnie są symbolem nowoczesności i minimalizmu, doskonale sprawdzają się podczas podawania deserów o intensywnych kolorach, które dzięki przezroczystości talerza stają się bardziej widoczne.