Kieliszki do wina

Kieliszki do wina białego i czerwonego. Szeroki wybór produktów marek Ambition, Luminarc, Pasabahce etc. Komplety kieliszków, karafki. Specjalne zestawy prezentowe dla miłośników wina.

Kieliszki do wina

40 produkt(ów)

Filtruj listę

0
Kieliszki do wina czerwonego, białego - uniwersalne
Kieliszek do wina jest rodzajem szkła używanego do picia i smakowania napoju. Większość kieliszków do wina to produkty złożone z trzech części: miski, łodygi i stopy. W niektórych projektach otwór szklany jest węższy niż najszersza część miski, pozostałe są bardziej stożkowe.

Kieliszki do czerwonego wina charakteryzują się okrągłą, szerszą miską, która zwiększa szybkość utleniania. Tego typu produkty można zakupić w sklepie DAJAR. Ponieważ tlen z powietrza wchodzi w interakcje chemiczne z winem, uważa się, że smak i aromat ulegają subtelnej zmianie. Ten proces utleniania jest ogólnie uważany za bardziej zgodny z winami czerwonymi, których złożone smaki są wygładzane po wystawieniu na działanie powietrza. Kieliszki do czerwonego wina muszą być wykonane z dobrej jakości szkła.

Kieliszek wysoki z szeroką miską jest przeznaczony do pełnych czerwonych win, takich jak Cabernet Sauvignon i Syrah. Oprócz tego w sklepie można zakupić również komplety kieliszków, co z całą pewnością jest sporą zaletą.